Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Perfektní péče pro dokonalou stálost barvy vlasů

Optimální stálosti a trvanlivosti barvy vlasů dosáhnete pomocí speciálních produktů, které vlasy a jejich novou barvu chrání a zajistí jim dlouhotrvající lesk a to právě při domácí péči o barvené vlasy.

Color-šampon Zlatý, Stříbrný, Červený, Hnědý a Měděný
Chrání barvu před vyblednutím v důsledku působení slunečních paprsků. Aktivní barevné pigmenty obnovují zářivost vlasů. Hydratační pantenol vyhlazuje povrch vlasů.

Regenerační šampon Pěsticí faktor 2
Pěstí, regeneruje a chrání zejména barvené vlasy. Vyhlazuje strukturu vlasů a zajišťuje intenzivní a lesklou barvu. S pěsticími polymery a UV filtrem.

Pěna pro barvené vlasy
S pěsticími polymery a UV filtrem zvýrazňuje intenzitu a lesk barvy. Jednoduché použití bez smývání.

Lupy ve vlasech - aktuální pohled na boj proti nim

Jak vznikají lupy ve vlasech
Lupy ve vlasech prvotně představují zbytky rohoviny spolu s mazem. Existují dva typy lupů - mastné a suché. První mohou být jedním z prvních projevů nebo doprovodným jevem onemocnění seboroickou dermatitidou, druhý typ suchých lupů je často zapříčiněný vrozeným sklonem k suchosti kůže, která se projeví i na skalpu. Častou příčinou tohoto "suchého" typu lupů je nesprávná péče o vlasy. Příliš časté mytí, chemické trvalé nebo nevhodné způsoby sušení přispívají k jejich rozvoji.

Vztah lupů k seboroické dermatitidě
Zatímco tak zvané suché lupy lze relativně snadno omezit vhodou péčí o vlasy, mastné lupy představují větší a zejména dlouhodobější problém. Bývají spojeny s onemocněním s názvem seboroická dermatida. Jedná se o relativně časté kožní onemocnění, projevující se především zvýšenou tvorbou mazu nejen na skalpu ale často rovněž v oblasti obočí, víček, nosolícních rýh, ale také na kůži nad hrudní kostí a na zádech mezi lopatkami. Ve vlasech je obvykle toto onemocnění charakterizované tvorbou žlutavých na sebe se vrstvících šupinek, které se olupují a tvoří projev tzv. ,"mastných lupů". Nadměrná tvorba mazu je bohatým energetickým zdrojem pro řadu mikroorganizmů, které přirozeně žijí na pokožce. Ty se v situaci nadbytku mazu často pomnoží a vytvářejí obraz mikrobiálního zánětu kůže, včetně typického zarudnutí a svědění. Ve středu pozornosti jsou některé kvasinky rodu Malassezia. I proto lze některé lupy léčit antimykotiky.

Role mazu při tvorbě lupů
Existuje významná závislost mezi aktivitou mazových žláz a tvorbou lupů, což významně souvisí s věkem člověka. Zvýšený výskyt pozorujeme v útlém dětství, následný pokles pokračuje až do puberty, opětovný vzestup v adolescenci a v mladším dospělém věku, s dalším poklesem v pozdní dospělosti. Složení mazu je individuální, avšak vždy se jedná o směs triglyceridů, mastných kyselin, vosků, sterolů, skvalenu, cholesterolu a jeho esterů. Především volné mastné kyseliny hrají klíčovou roli v podráždění kůže, které pozorujeme při tvorbě "mastných" lupů.

Optimální kosmetická péče při tvorbě mastných lupů a počínajících známkách seboroické dermatitidy
1. Vyloučit nebo omezit chemickou péči o vlasy typu barvení a trvalých.
2. Optimální frekvence mytí vlasů je ob den.
3. Vlasy sušíme vlažným vzduchem.
4. Případné pokrývky hlavy by měly být co nejvíce vzdušné.
5. Upozorníme klientku / klienta, že náhlé změny teploty, pocení nebo naopak velmi suchý vzduch mohou stav zhoršit.

Jak správně používat SynCare šampon proti lupům
SynCare Šampon proti lupům je cílený dermokosmetický šampon, který potlačuje tvorbu lupů ve vlasech. Obsahuje účinné látky s působením proti mikroorganizmům a omezuje tvorbu mazu. Šampon se nanese do dlaně a poté se vmasíruje do mokrých vlasů. Vznikne pěna, která se pečlivě vetře až k výstupu vlasového stvolu. Jsou-li známky seborei přítomné i na čele a v obočí, případně v nosoretní rýze, může se pěna nanést i do těchto oblastí. Šampon se nechá působit 5 až 7 minut, poté se důkladně opláchne vlažnou vodou. Šampon se používá ob den nebo u méně mastných vlasů ob dva dny, nejvýše po dobu 45 dnů.

Kdy doporučit návštěvu kožního lékaře
Jestliže jsou kromě lupů přítomné i významné známky seboroické dermatitidy ve vlasech a na obličeji - zejména výraznější zarudnutí, šupiny v obočí, zánětlivá ložiska připomínající aknózní pustuly.

SynCare Hydrogenia biominerální tonikum ve spreji, SynCare Revitalia revitalizující celulární voda ve spreji

Osvěžení, zklidnění, hydratace. Hydrogenia i v balení 50 ml, snadná aplikace ve spreji, vhodné i pro horké dny.

Základní popis: Dermo a bio kosmetická značka SynCare má v nabídce dvě obohacené mineralizované vody ve spreji. V obou případech se jedná o speciální kosmetickou mineralizaci původně demineralizované čištěné vody, která byla následně obohacena o ionty například manganu, draslíku nebo vápníku. I když základ těchto přípravků SynCare je podobný, liší se v zastoupení jednotlivých iontů solí a v dalších účinných látkách.

Konzervační látky: fenoxyetanol

HYDROGENIA biominerální tonikum ve spreji
Účinek přípravku:
osvěžení, hydratace, zklidnění
ionty solí a prvky (mg/l) HYDROGENIA
hydrogenuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                      410 mg/l
sírany                        105 mg/l
sodík                       1 687 mg/l
draslík                          87 mg/l
vápník                        183 mg/l
mangan                        --- mg/l

REVITALIA revitalizující celulární voda ve spreji
Účinek přípravku: osvěžení, obnova normálního tonusu pleti, hydratace
ionty solí a prvky (mg/l) REVITALIA
hydrogenuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                         43 mg/l
sírany                         105 mg/l
sodík                        1 070 mg/l
draslík                           87 mg/l
vápník                           --- mg/l
mangan                         54 mg/l

 

V čem se liší HYDROGENIA a REVITALIA
I když je balení obou přípravků stejné, jejich použití se v některých ohledech liší.
HYDROGENIA je typická minerálka ve spreji, která osvěžuje a zklidňuje pleť, včetně citlivé pokožky.
REVITALIA nemá tak intenzivní osvěžující vlastnosti ihned. Její účinky se rozvíjí postupně. Výborně pokožku hydratuje, díky obsahu kyseliny hyaluronové, a obnovuje její optimální tonus.

 

Osvěžením a hydratací pleti v horkých dnech bráníte přehřátí organizmu
Kosmetická péče je pokládána za primárně estetickou záležitost. Ve skutečnosti má často bezprostřední dopad na lidské zdraví. Typickým příkladem jsou přípravky pro ochranu pokožky při opalování nebo osvěžující vody - nejčastěji ve spreji.
Osvěžení pokožky, která je přehřátá a nadměrně se potí, pomocí mineralizovaných vod ve spreji vede nejen k povzbuzení a ochlazení pokožky, ale obnovuje potřebnou iontovou rovnováhu, která se pocením vytrácí. Tyto vody bychom v horkých dnech měli používat několikrát denně.
Kdykoli cítíte únavu pleti, potíte se a ztrácíte pozornost, je vhodné aplikovat několik dávek HYDROGENIA biominerálního tonika ve spreji nejen na obličej, ale také na krk, dekolt nebo ruce až po lokty. Tento přípravek nahrazuje i klasické tonikum, proto se, nejen v letním období, hodí pro tonizaci pleti v rámci domácí péče i profesionálního kosmetického ošetření.

SynCare Perioderm - zinek + magnézium

Základní popis: PERIODERM krém byl vyvinut především pro péči o pokožku se sklonem k periorální dermatitidě. Proto náleží do řady zaměřené na kosmetickou péči o hraniční stavy pleti. Periorální dermatitida je kožní onemocnění, které je často spojeno s nerovnováhou v zastoupení některých mikrobů na povrchu kůže a se sklonem k podráždění pleti. I proto byla jednoduchost a účelnost složení jedním ze základních požadavků při vývoji. Krém obsahuje pouze jedenáct prověřených složek a jeho pH blízké 5,5. Typickou vlastností krému je snadná vstřebatelnost a současně nezanechává mastný film.

Účinek přípravku: SynCare PERIODERM krém je doporučený pro kosmetickou péči o pokožku osob, u kterých se projevují známky periorální dermatitidy, a to nejen kolem úst, ale také nosu a očí. Současně je v těchto místech vhodný i pro citlivou podrážděnou pleť. Přípravek je bez parfému.
Použití: Lehce se vetře 2x denně na místa péče + lem 0,5 cm.

Konzervační látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nespecificky působící antimikrobiální látka;
glukonát zinečnatý a komplex hořčíku, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum Silicate - zklidňující složky

 

Sprchovat nebo koupat velmi suchou pokožku?
Ještě v nedávné době se doporučovala spíše krátká sprcha než koupel. Dnes se ukazuje, že větší význam má dodržení teploty vody do 44° C s pobytem v případné koupeli do 10 minut a s následným krátkým osprchováním, pokud byla pokožka současně myta. Po koupeli či sprše je však naprosto nezbytné nanést v tenké vrstvě emolienční přitučňující a současně hydratační mléko - například SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko.

 

Může kosmetička pečovat o pokožku s ekzémem?
Projevy ekzému, zejména na nejčastěji viditelných částech těla (obličej, krk, ruce) bývají pro klienty traumatizující. I proto většinou nevyhledávají kosmetickou péči. Na druhé straně může být kosmetický salon místem, kde takový člověk nachází pohodu, klid i příjemné ošetření. Například u chronických stádií atopického ekzému je účelná šetrná kosmetická péče se zaměřením na doplnění ochranných tukových složek do pleti řadou pro velmi suchou pleť.

 

Antimikrobiální versus konzervační
Antimikrobiální látky jsou běžnou součástí kosmetiky, a dokonce i biokosmetiky. V přírodě najdeme stovky milionů složek, které zabraňují růstu a množení mikrobů, nebo je dokonce přímo zabíjejí. Avšak zdaleka ne všechny lze použít v léčivech, v kosmetice nebo v potravinách. A jen relativně velmi malé množství je tak účinné a současně bezpečné, že může být použito jako aktivní antimikrobiální složka.

Antimikrobiální látky
Antimikrobiální látky v kosmetice nacházejí široké uplatnění při udržování normální kožní mikroflóry. Takovými látkami je například oktopirox, který příznivě působí při sklonu k lupům nebo ortokrezol s velmi nízkým dráždivým potenciálem, oceňovaný jako složka s příznivým účinkem na pokožku s periorální dermatitidou.

Konzervační látky v kosmetice
Konzervační látky patří do skupiny antimikrobiálních látek, avšak s cíleným působením proti pomnožování mikrobů v kosmetickém přípravku. Nemají působit na přirozeně se vyskytující mikroorganizmy na pokožce. Takový účinek je naopak pokládán za nežádoucí. Povolené konzervační látky a jejich nejvyšší přípustné koncentrace najdeme ve páté příloze Nařízení 1223/2009/ES o kosmetických přípravcích. Jejich koncentrace zpravidla dosahuje jen desetin procenta.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky