Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Mastná pokožka

Charakteristika: pleť se leskne, póry na pleti jsou zřetelné, otevřené a plné mazu. Mastná pleť může začervenávat a být citlivá, povrch může být zhrubělý. U zvláštního typu mastné pleti - seborhoické dermatitidy se objevují žlutavé šupiny v obočí, za ušima a v ovlasené části hlavy.

Příčiny: vrozený větší počet mazových žláz, hormonální příčiny (androgeny), kontakt s některými chemikáliemi, některé kožní infekce, nevhodně volené kosmetické ošetření - mýdla, přípravky s etanolem, mastné krémy.

Jak ošetřujeme mastnou pleť kosmetikou SynCare: pro ošetření nepoužíváme přípravky s minerálními oleji, omezujeme použití etanolu při čištění pleti, vyvinuli jsme speciální sérum, které snižuje vylučování mazu (Adstringentní sérum), zvláštní řadu nabízíme pro ošetření pleti s akné.

Rejuvenace pleti

Rejuvenace česky znamená omlazení. Přesto se častěji setkáme s anglickým slovem, které v přesném překladu znamená obnovu mládí. Samotný výraz v souvislosti s pletí použil prvně anglický biochemik Gaikwad v roce 1963 a mínil jím „uchování a případnou obnovu všech základních funkcí kůže“. Proto, když mluvíme o rejuvenaci, neznamená to automaticky, že hovoříme o stárnoucí pleti.

Co je rejuvenace pleti?
Na pokožku působí řada vnitřních a vnějších faktorů, které ovlivňují její funkce. Mnoho z nich působí nepříznivě.
vnitřní vlivy: věk, dědičné faktory prodělaná onemocnění
vnější vlivy: okolní prostředí, pracovní činnosti, stres, strava, užívaná léčiva, zlozvyky, nadměrné opalování.
I kdybychom úplně odstranili nepříznivě vnější podmínky, nemůžeme dosud ovlivnit genetické vlohy. Chápeme-li rejuvenaci v kosmetické péči jako boj proti stárnutí pleti, pak je nezbytné působit prostředky, které mají konkrétní vztah k vlastnostem kůže a nevkládat naděje do reklamních sloganů o „zázračných“ látkách, které přes noc omladí člověka o celé roky.
Pokud chceme správně rejuvenovat pokožku, pak musíme dlouhodobě působit proti skutečně ovlivnitelným faktorům, jakými jsou například hydratace, elasticita, turgor, množství mazu nebo ochrana před UV zářením a znečištěným prostředím.

Kdy začít s rejuvenací pleti
Začít bychom měli v dětství edukací v oblasti správné péče o pleť a současně s důslednou fotoprotekcí. Zdá se, že jedním z klíčů k dlouhodobému „mládí“ pleti je maximální omezení opalování. Čím dříve navštíví žena nebo muž kosmetický salon či se poradí s dermatologem, případně v lékárně, tím je větší šance na správnou optimalizovanou kosmetickou péči, která jediná představuje v současné době skutečnou prevenci stárnutí pleti. Rejuvenace není okamžitý stav, ale dlouhodobý pravidelný soubor zásad a postupů, jak co nejdéle udržet pleť zdravou a s mladistvým vzhledem.

Rejuvenace pleti ve věku do 35 let - suchá pleť
Klasická rejuvenace: Sérum intenzivní hydratační
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Cellular Hydrating - kúra na 28 dnů
Masky: Mořská alginátová maska intenzivně hydratační
Krém: BioMineral výživný krém

Rejuvenace pleti ve věku do 35 let - mastná pleť
Klasická rejuvenace: RELIFT VOLUME sérum
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules RETINAL C firming
Masky: Mořská alginátová maska zjemňující s chlorofylem
Krém: BioMineral hydratační krém

Rejuvenace pleti ve věku +35 let
Klasická rejuvenace: MULTI LIFT 100% kyselina hyaluronová sérum
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Pro Elasticity Vitamin C
Masky: Mořská alginátová maska zklidňující
Krém: REPHASIA obnovující krém

Rejuvenace pleti ve věku +55 let
Klasická rejuvenace: Sérum mořské liftingové
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Longevity Maris Collagen
Masky: Mořská alginátová maska čokoládová vypínající
Krém: Renovia denní krém

SynCare Gommage peeling v salonnní a domácí péči

Historie gommage peelingů se začala psát v šedesátých letech minulého století. Jejich účelem bylo mechanické odstranění povrchových volně přichycených částí zbytků kůže - tzv. debris, stejně jako u klasických mechanických peelingů, avšak bez rizika dráždění. Překvapivě, až koncem minulého desetiletí se gommage stal rozšířeným.

Čištění pleti: Doporučujeme SynCare Čisticí gel, kterým šetrně povrchově očistíme pleť. Pro odlíčení a čištění okolí očí použijeme SynCare Micelární odličovač očního okolí.

Gommage peeling: Před aplikací pleť šetrně dosušíme kosmetickými pleťovými ubrousky. SynCare Gommage peeling použijeme dle návodu.

Sérum po gommage: Pleť je po použití Gommage peelingu jemná, čistá, ale také prostupnější pro aktivní látky. Toho využijeme pro aplikaci séra. Doporučujeme SynCare Micro Ampoules Longevity Maris Collagen, které lehce vklepeme do pleti.

Závěrečná péče: Doporučujeme SynCare krémy Renovia.

Může být gommage peeling nejšetrnější kosmetický mechanický peeling?
Snahou odborníků v péči o pleť je vyvinout účinný, a přitom šetrný mechanický peeling. Postupně se přešlo od hrubých písečných zrn k speciálním obrušovaným praným pískům - viz SynCare Peeling gel.
Gommage peelingy představují nejnovější alternativu peelingů pro citlivější a zralou pleť, kde není nutný intenzivní mechanický peeling.

SynCare Perioderm - zinek + magnézium

Základní popis: PERIODERM krém byl vyvinut především pro péči o pokožku se sklonem k periorální dermatitidě. Proto náleží do řady zaměřené na kosmetickou péči o hraniční stavy pleti. Periorální dermatitida je kožní onemocnění, které je často spojeno s nerovnováhou v zastoupení některých mikrobů na povrchu kůže a se sklonem k podráždění pleti. I proto byla jednoduchost a účelnost složení jedním ze základních požadavků při vývoji. Krém obsahuje pouze jedenáct prověřených složek a jeho pH blízké 5,5. Typickou vlastností krému je snadná vstřebatelnost a současně nezanechává mastný film.

Účinek přípravku: SynCare PERIODERM krém je doporučený pro kosmetickou péči o pokožku osob, u kterých se projevují známky periorální dermatitidy, a to nejen kolem úst, ale také nosu a očí. Současně je v těchto místech vhodný i pro citlivou podrážděnou pleť. Přípravek je bez parfému.
Použití: Lehce se vetře 2x denně na místa péče + lem 0,5 cm.

Konzervační látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nespecificky působící antimikrobiální látka;
glukonát zinečnatý a komplex hořčíku, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum Silicate - zklidňující složky

 

Sprchovat nebo koupat velmi suchou pokožku?
Ještě v nedávné době se doporučovala spíše krátká sprcha než koupel. Dnes se ukazuje, že větší význam má dodržení teploty vody do 44° C s pobytem v případné koupeli do 10 minut a s následným krátkým osprchováním, pokud byla pokožka současně myta. Po koupeli či sprše je však naprosto nezbytné nanést v tenké vrstvě emolienční přitučňující a současně hydratační mléko - například SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko.

 

Může kosmetička pečovat o pokožku s ekzémem?
Projevy ekzému, zejména na nejčastěji viditelných částech těla (obličej, krk, ruce) bývají pro klienty traumatizující. I proto většinou nevyhledávají kosmetickou péči. Na druhé straně může být kosmetický salon místem, kde takový člověk nachází pohodu, klid i příjemné ošetření. Například u chronických stádií atopického ekzému je účelná šetrná kosmetická péče se zaměřením na doplnění ochranných tukových složek do pleti řadou pro velmi suchou pleť.

 

Antimikrobiální versus konzervační
Antimikrobiální látky jsou běžnou součástí kosmetiky, a dokonce i biokosmetiky. V přírodě najdeme stovky milionů složek, které zabraňují růstu a množení mikrobů, nebo je dokonce přímo zabíjejí. Avšak zdaleka ne všechny lze použít v léčivech, v kosmetice nebo v potravinách. A jen relativně velmi malé množství je tak účinné a současně bezpečné, že může být použito jako aktivní antimikrobiální složka.

Antimikrobiální látky
Antimikrobiální látky v kosmetice nacházejí široké uplatnění při udržování normální kožní mikroflóry. Takovými látkami je například oktopirox, který příznivě působí při sklonu k lupům nebo ortokrezol s velmi nízkým dráždivým potenciálem, oceňovaný jako složka s příznivým účinkem na pokožku s periorální dermatitidou.

Konzervační látky v kosmetice
Konzervační látky patří do skupiny antimikrobiálních látek, avšak s cíleným působením proti pomnožování mikrobů v kosmetickém přípravku. Nemají působit na přirozeně se vyskytující mikroorganizmy na pokožce. Takový účinek je naopak pokládán za nežádoucí. Povolené konzervační látky a jejich nejvyšší přípustné koncentrace najdeme ve páté příloze Nařízení 1223/2009/ES o kosmetických přípravcích. Jejich koncentrace zpravidla dosahuje jen desetin procenta.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky